فیروزان صنعت

خط تولید دستکش کار (دستکش صنعتی)

معرفی خط تولید دستکش صنعتی

یکی از جملات معروفی که در صنایع مختلف و به ویژه صنایع پر خطر استفاده و شنیده می شود، اول ایمنی و بعد کار است. به گونه ای که کارگران قبل از شروع کار و وارد شدن به محیط اصلی، ابتدا باید تجهیزات و وسایل ایمنی را به همراه داشته باشند. یکی از مهم ترین تجهیزات و وسایل ایمنی در صنایع مختلف که تاثیر زیادی در افزایش ایمنی فرد دارد، دستکش است.

به گونه ای که این افراد برای جلوگیری کردن از تماس دست ها با مواد شیمیایی، و جلوگیری از بریده شدن یا برق گرفتگی حتما باید از دستکش استفاده کنند. برای تولید دستکش کار، خط تولید جداگانه و منحصر به فردی وجود دارد که هر فرد متناسب با نوع کار خود باید از دستکش مناسب استفاده کند. در واقع به طور کلی و دقیق تر می توان گفت برای تولید دستکش کار نیز، یک خط تولید جداگانه وجود دارد. برخی افراد به دستکش کار، دستکش صنعتی نیز می گویند.

این دستکش ها از دست کارگران زمان کار کردن به بهترین نحو محافظت می کند. در صورتی که قصد راه اندازی و تاسیس خط تولید دستکش کار را دارید، این مقاله برای شماست. در این مطلب در مورد راه اندازی خط تولید دستکش کار، و کلیه نکات مهم در این زمینه صحبت خواهیم کرد.

این دستگاه چه نوع دستکشی تولید میکند؟

دستکش با روکش pvc و دستکش با روکش لاتکس و نیتریل

ظرفیت تولید خط دستکش کار چقدر است؟

در هر یک ساعت 1600 جفت دستکش تولید میکند.

جنس بدنه دستگاه تولید دستکش صنعتی چیست؟

از فولاد ضد زنگ و چدن تشکیل شده است.

آیا این دستگاه مشابه خارجی دارد؟

بله چینی، ولی با هزینه ای گزاف و ایرانی با همان کارآیی و یک سوم قیمت و دارای گارانتی

محصولات دیگر ما

خط تولید دستکش کارگری

دستکش کارگری با دستکش کار تفاوت های ویژه ای دارد. در واقع دستکش کارگری از ضخامت بیشتری برخوردار است. به گونه ای که به عنوان یک عایق حرارتی و الکتریسیته محسوب می شود. عایق بودن دستکش کارگری کمک می کند که زمان کار کردن هیچ آسیبی به کارگران نرسد و کارگران با خیال آسوده به فعالیت خود در زمینه شغلی خود بپردازند.

افرادی که در صنایع مختلف کار می کنند، ممکن است در طول ساعت کاری، چندین ساعت متوالی با دستکش کار کنند. به همین دلیل دستکش ها باید دارای ویژگی های منحصر به فردی باشند. در واقع برای تولید دستکش های کارگری نیاز به راه اندازی یک خط تولید با کیفیت است.

برای راه اندازی خط تولید دستکش کارگری از دستگاه های مجهز و پیشرفته برای کنترل روند تولید استفاده می شود. یکی از مهم ترین دستگاه های کاربردی دستگاه مجهز به سیستم کنترل گر PLC است. این دستگاه قابلیت برنامه ریزی کردن و اضافه کردن تنظیمات مختلف را به تولید کننده می دهد.

راه اندازی خط تولید دستکش

همان طور که در پاراگراف بالا اشاره شد، برای راه اندازی خط تولید دستکش، و شروع به تولید کردن نیاز به تجهیزات و دستگاه های مختلفی است. یکی از مهم ترین اقداماتی که باید زمان راه اندازی خط تولید دستکش به آن توجه زیادی داشته باشید، تهیه کردن دستگاهی است که قابلیت تنظیم کردن تنظیمات مورد نظر برای تولید انواع دستکش ها با جنس های مختلف نایلونی، پلاستیکی، یک بار مصرف و… را داشته باشد.

برای خرید و راه اندازی خط تولید دستکش باید به نکات مهمی در این زمینه توجه داشته باشید. یکی از مهم ترین نکات خرید دستگاه با جنس بدنه بسیار مقاوم است. برای مثال دستگاه هایی با جنس فولاد ضد زنگ بهترین گزینه برای خرید دستگاه های تولید دستکش است. این دستگاه قابلیت استفاده و کار کردن به صورت مداوم و چندین ساله را به تولید کنندگان بزرگ و با حجم زیاد تولیدات می دهد.

قیمت خط تولید دستکش کار

یکی از بهترین دستگاه های کاربردی در این زمینه، دستگاه های مجهز به سیستم PLC است. این دستگاه از آب بسیار کمی زمان تولید دستکش کار استفاده می کند. به همین دلیل خرید و استفاده از آن تاثیر زیادی در کاهش هزینه های تولید دستکش دارد. یکی از دغدغه و چالش های اصلی افرادی که قصد فعالیت در زمینه تولید دستکش کار را دارند، اطلاع از قیمت هزینه های تولید است. به طور کلی برای ساخت و تولید هر نوع محصولی نیاز است که از مواد اولیه خاصی استفاده شود.

بدیهی است هر چه از مواد اولیه با کیفیت بالاتری استفاده شود، بر کیفیت محصول نهایی نیز افزوده می شود. به همین دلیل به طور کلی می توان گفت قیمت و هزینه تولید دستکش کار با توجه به قیمت مواد اولیه لازم برای تولید دستکش، نوع دستگاه های مورد استفاده در خط تولید، تعداد نیروی کار، میزان فروش نهایی، و… متفاوت و متغیر خواهد بود.

علاوه بر این، در سال های اخیر دستگاه های پیشرفته ای تولید شده که برای راه اندازی و استفاده از آن ها نیازی به استخدام نیروی کار نیست. این دستگاه ها به صورت اتوماتیک کار می کند و به تولید دستکش کار می پردازد. همین ویژگی تاثیر بسیار زیادی در کاهش هزینه و قیمت تولید دستکش کار دارد.

خرید دستگاه تولید دستکش

برای راه اندازی خط تولید دستکش کار یا دستکش صنعتی نیاز به تجهیزات مختلف و خاصی است. یکی از مهم ترین دستگاه ها، دستگاه تولید دستکش است. یکی از بهترین تحولاتی که در سال های اخیر در زمینه تولید دستگاه های حرفه ای رخ داده، تولید و ارائه دستگاه هایی است که به صورت اتوماتیک کار می کند. علاوه بر این، دستگاه های جدید زمان راه اندازی و شروع به کار کردن، نیاز به مصرف انرژی برق کم تر و آب کم تری دارند.

علاوه بر این، یکی از بهترین ویژگی های مطلوب آن ها این است که زمان شروع بودن و کار کردن میزان تولید صدا و گرد و غبار آن ها در مقایسه با دستگاه های قدیمی بسیار کم تر است. این ویژگی تاثیر بسزایی در افزایش سرعت و روند تولید دستکش کار، با ویژگی های مختلف دارد. همچنین طبق بررسی های انجام شده باعث کاهش هزینه های نهایی در تولید دستکش می شود.

سفارش خط تولید دستکش کار

زمان شروع به کار کردن و تاسیس کسب و کارهای مختلف فرد موسس باید به نکات مهمی در این زمینه توجه داشته باشد. یکی از مهم ترین نکات اصلی تهیه و در نظر گرفتن هزینه های مربوط به دستگاه های خط تولید دستکش کار، هزینه دستمزد و حقوق و بیمه کارگران، هزینه های رفت و آمد، هزینه اجاره مکان، هزینه های مربوط به خرید مواد اولیه، و کلیه هزینه های جاری است.

برای مثال در خط تولید دستکش کار نیاز به صرف هزینه های مختلفی نظیر برق و آب است. چون یکی از ملزومات اصلی برای تولید دستکش صنعتی (دستکش کار) آب و نیروی برق است. این دستگاه ها با توجه به عملکرد دقیق و سریعی که دارند، میزان مصرف برق آن ها بسیار زیاد است.

همچنین با توجه به این که دستگاه های مختلفی در این خط استفاده می شود، هر تولید کننده می تواند متناسب با بودجه اصلی خود، اقدام به خرید دستگاه های نیمه اتوماتیک یا تمام اتوماتیک کند. چرا که در این صنعت نیاز به تجهیزات مختلفی از جمله موارد زیر است:

 • زنجیر
 • موتو
 • دمنده
 • یاتاقان
 • دریچه
 • مشعل
 • چرخ دنده
 • پمپ دوار
 • پمپ روغن
 • چرخ دستی
 • پمپ اصلی
 • مخزن اختلاط
 • نازل پاکسازی
 • خط تزریق روغن
 • پمپ اختلاط مواد
 • مخازن فرمالاسیون
 • گوی شکن (1 ست)
 • پایه قالب گیری دستکش

در برخی موارد ممکن است تولید کننده بودجه کافی برای شروع کار تولید با حجم زیاد تولیدات بالا را نداشته باشد. همین ویژگی سبب می شود که صرفا برای شروع از تعداد کم نیروهای انسانی دعوت به کار شده و هزینه ها کمی کاهش یابد. یک نکته دیگر و حائز اهمیت این است که با خرید دستگاه های اتوماتیک در خط تولید، هزینه دستمزد و استخدام نیروی کار نیز تا حد زیادی کاهش می یابد.

در صورتی که قصد راه اندازی خط تولید دستکش کار و اطلاع از هزینه و قیمت دستگاه ها دارید، می توانید با کارشناسان فیروزان صنعت تماس گرفته و کلیه سوالات خود پیرامون این موضوع را مطرح نمایید. کارشناسان پس از مطرح نمودن سوالات و چالش های شما مشاوره های لازم و ضروری برای خرید دستگاه ها و راه اندازی خط تولید دستکش صنعتی را ارائه می کنند.

3 پاسخ

  1. خط تولید چه محصولی و پلیمری؟؟؟ قطعات باهم متفاوت بوده و فرق میکنند.
   به طور مثال: زیر ابی شور یا روابی شور هستن؟؟؟
   باید تعیین شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *