فیروزان صنعت

خط شستشوی نوار تیپ کشاورزی

سفارش دستگاه شستشوی نوار تیپ

مشتری عزیز چنانچه قصد خط شستشوی نوار تیپ در اندازه های مختلف را دارید یا میخواهید سفارش ساخت دستگاه شستن نوار تیپ با توجه به نیازهای خود را دهید بهتر است با شماره های زیر تماس بگیرید.

کارشناسان فیروزان صنعت برای خرید و سفارش بهترین دستگاه شستشو نوار تیپ کشاورزی به شما مشاوره رایگان میدهند. البته میتوانید از طریق واتساپ مجموعه هم برای استعلام قیمت خط شستشوی نوار تیپ اقدام بفرمایید.

اطلاع از قیمت محصولات و سفارش ساخت و طراحی

مشتری عزیز، شما میتوانید با شماره 09121498566 با کارشناسان ما در تماس بوده و سوالات خود را در مورد استعلام قیمت و سفارش بپرسید. همچنین می توانید شماره خود را در فرم موجود به همراه نام و نام خانوادگی ارسال کرده تا ما در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

نوار تیپ درچه مواردی باید شستشو شود؟

بعد از هر دوره زراعی، نوار تیپ نیاز به شستشو دارد تا عاری از هرگونه گرفتگی و آلودگی در مسیر آب باشد.

ظرفیت دستگاه شستشوی نوار تیپ کشاورزی به چه صورت است؟

ظرفیت های مختلف و متنوعی دارد، بهتر است برای رسیدن به جواب دقیق با ما تماس بگیرید.

برق مصرفی دستگاه چیست؟

برق مصرفی 3 فاز است.

محصولات دیگر ما

خط شستشوی نوار تیپ کشاورزی

همه ما امروزه شاهد پیشرفت زیادی در حوزه های مختلف و به ویژه صنعت کشاورزی هستیم. این پیشرفت باعث تولید محصولات جدید به منظور تسهیل فرایندها و مراحل مختلف کشاورزی شده است. یکی از تجهیزات لازم که در صنعت کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد، نوار تیپ است. نوار تیپ به لوله های نواری شکلی که ضخامت کمی دارند، می گویند. نوار تیپ با استفاده از پلی اتیلن ساخته می شود و در تمام طول آن قطره چکان با آبدهی معین و تعریف شده دارد. از نوار تیپ برای آبیاری کردن کشت های ردیفی مانند ذرت و توت فرنگی و... استفاده می شود.

استفاده از این روش آبیاری، یکی از بهترین روش هایی است که در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته و از آن برای آبیاری مزارع بزرگ استفاده می شود. نکته مهمی که زمان استفاده و پس از خرید نوار تیپ کشاورزی باید به آن توجه زیادی داشته باشید، شستشوی آن است. به همین منظور از دستگاه های خاصی برای شستشوی آن ها استفاده می شود. در واقع در کارخانجات منحصر به فرد و تخصصی یک خط شستشوی نوار تیپ کشاورزی وجود دارد که به کار شستشو می پردازد.

در صورتی که در حوزه کشاورزی فعالیت دارید و میزان کیفیت محصولات نهایی برای شما اهمیت زیادی دارد، باید به شستشوی نوار تیپ اهمیت زیادی دهید. به همین منظور ما در سایت دستگاه بازیافت پلاستیک فیروزان صنعت، به طور کامل به معرفی خط شتستشوی نوار تیپ کشاورزی و کلیه نکات مهم پیرامون این زمینه میپردازیم.

خط شستشوی نوار تیپ-2

همان طور که می دانید آبیاری کردن محصولات کشاورزی زمانی که در حجم و وسعت زیادی انجام شود، کار دشوار و زمان بری است. به همین دلیل سال هاست به منظور صرفه جویی در مصرف آب و آبیاری کامل محصولات مختلف از جمله صیفی جات، ذرت و میوه های مختلف از لوله های خاصی استفاده می شود. یکی از بهترین روش ها استفاده از نوار تیپ است.

اما نکته مهم تر پس از استفاده از نوار تیپ جهت آبیاری، شستشوی نوار تیپ است. در واقع پس از پایان هر نوبت تزریق کود محلول، باید به مدت 5 دقیقه به آبیاری زمین ادامه دهید. این کار از بسته شدن احتمالی روزنه های نوار تیپ بر اثر کود دهی جلوگیری می کند. علاوه بر این، پس از اتمام آبیاری توجه داشته باشید که باید نوار تیپ را برای استفاده در مزارع دیگر یا ادامه آبیاری های دیگر شستشو دهید.

به همین دلیل باید این کار را به کارخانجات فعالی که دارای خط شستشوی نوار تیپ هستند، بسپارید. در بررسی های انجام شده، در صورتی که شستشوی نوار تیپ به درستی و به صورت مستمر انجام نشود، باعث گرفتگی پلاک ها یا درزهای نوار تیپ می شود. در واقع موارد مهم زیر در صورت شستشو ندادن نوار تیپ باعث گرفتگی آن می شود:

  • وجود مواد معلق داخل تیپ نظیر جلبک و یا ذرات ماسه
  • املاح و شوری آب
  • مکش معکوس و ورود گل به داخل تیپ

 

شستشوی نوار تیپ

خط شستشوی نوار تیپ-1

همان طور که می دانید با افزایش وسعت زمین های زراعی و کشاورزی آبیاری آن سخت و زمان بر می شود. یکی از بهترین روش هایی که سال هاست توسط کشاورزان زیادی انجام می شود، استفاده از لوله های پلی اپتیلن یا همان نوار تیپ است. اما مشکل عمده ای که این نوارها دارند، این است که پس از چندین بار استفاده و با توجه به نوع استفاده از لوله، دچار گرفتگی می شوند.

پیشنهاد میکنیم: "جهت خرید خط بازیافت و شستشو انواع مصنوعات پلاستیکی مانند: خط شستشوی پلاستیک و گونی روی لینک کلیک بفرمایید."

 

به همین دلیل شستشوی نوار تیپ از جمله مهم ترین اقداماتی است که باید انجام شود. شستشوی نوار تیپ به منظور جلوگیری از گرفتگی نوارها و بهبود روند آبیاری انجام می شود. طبق بررسی های انجام شده دلایل مختلفی باعث گرفتگی نوار تیپ کشاورزی می شود که برخی از آن ها در پاراگراف بالا ذکر شد.

علاوه بر موارد ذکر شده، یکی از مهم ترین دلایل، استفاده زیاد از آب هایی است که دارای میزان زیادی کلسیم و منیزیم هستند. در واقع با افزایش مقادیر این دو مورد PH (سختی آب) به عدد بالای 6 می رسد که باعث ایجاد رسوب و گرفتگی می شود.

به همین منظور بهترین روش برای شستشوی نوار تیپ استفاده از اسید هیدروکلریک، اسید سولفوریک، اسید نیتریک و فسفریک، برای حل کردن رسوبات آهکی (کربنات کلسیم) و کلسیم ها می باشد. علاوه بر این، توصیه می شود که در پایان هر فصل زراعی، همزمان با برداشت محصول، لوله های نوار تیپ را جمع آوری کرده و در خط شستشوی نوار تیپ به خوبی شستشو دهید. به گونه ای که نوارها هیچ گونه گل و لای و مواد خارجی چسبناک دیگر نداشته باشند.

بستن مشاهده بیشتر

4 پاسخ

  1. تولید گرانول از نوار تیپ چند مدل دارد وبه چه صورت است؟

    1. نوار تیپ بعد از خرد شدن در اسیاب ها به وان شستشو رفته و بعد از عملیات شستشو به سیستم خشک کن و سپس آماده برای عملیات سنگین سازی یا کندر شده، بعد از آن آماده برای گرانول شدن و تولید دوباره میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *